2007. godine uz potporu IWC-a nastavljamo s istraživanjem stepskog sokola na području Podravine, Posavine, Slavonije i Srijema. Pregledali smo oko 3000 električnih stupova i više od 1000km dalekovoda. Pregledano je 468 aktivnih gnijezda (raznih vrsta ptica), a u dva su gnijezdili stepski sokoli. Njihova su se gnijezda nalazila u istočnom dijelu Hrvatske.

U gnijezdu obično bude po tri sokolića, no često puta prije samog napuštanja gnijezda mladi sokoli budu izbačeni jakim vjetrovima koji su uobičajeni na ovim prostorima u proljetnom periodu. Roditelji uglavnom nastave hraniti mladunca ispod gnijezda i ako nije ozlijeđen često uspješno  odraste i odleti. Mladi sokoli napuštaju gnijezdo obično početkom šestog mjeseca. Tri do četiri tjedna zadržavaju se u blizini gnijezda gdje ih roditelji uče loviti plijen.