Stepski sokoli kod nas počinju s gniježđenjem u ožujku, a mladi napuštaju teritorij krajem lipnja. Ženka najčešće izleže 3-5 jaja na kojima sjede obje ptice 28-30 dana. Mladi sokoli napuštaju gnijezdo sa 40-45 dana starosti, a nakon sljedećih 30-45 dana postaju neovisni i napuštaju teritorij.

2009. godine, dva para stepskih sokola gnijezdila su na stupovima dalekovoda unutar granica RH. Ukupno je izleženo 5 malih sokola, a aktivnost gniježđenja i odrastanja mladih sokola praćena je s tla, te nije bilo moguće točno utvrditi stanje u gnijezdu. U nastojanju da dođemo do što boljih rezultata zatražili smo pomoć od HEP-a koji nam je pružio svu potrebnu tehničku pomoć. Uz ponoć HEP-a prvi put nam je omogućeno da dođemo na gnijezdo, prstenujemo mlade sokole, uzmemo materijal za DNA analizu, i prikupimo podatke o plijenu. Materijal koji smo prikupili od iznimnog je značaja za bolje poznavanje ove vrste.