Stepski sokol je vrsta koja će iskoristiti sve raspoložive izvore hrane. Prilagođen je lovu na otvorenim predjelima kao što su stepe polupustinje i pustinje, te će prihvatiti bilo koji plijen koji mu je dostupan. Iz prikupljenog materijala u gnijezdu i njegovoj blizini (gvalice i perje) odredili smo čime se stepski sokol hrani. Zbog nedostatka kostiju u gvalicama, nismo uspjeli odrediti o kojim se točno vrstama sisavaca radi, no vjerojatno su to voluharice i miševi s okolnih obradivih površina. Iz prikupljenih ostataka ptica (uglavnom perje) naknadno su determinirane slijedeće vrste: Passer domesticus, Sturnus vulgaris, Vanellus vanellus, Streptopelia decaocto, Columba livia, Pica pica, Corvus cornix, Corvus monedula, Phasianus colchicus i Faco tinnunculus. Iz navedenog popisa je vidljivo da stepski sokol koristi svu dostupnu hranu.